ویزای دانشجویی آلمان

ویزای دانشجویی آلمان بسیار پر درخواست بوده و بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند به دنبال دریافت آن هستند .کشور آلمان از نظر سطح علمی در درجه ی بسیار بالایی قرار دارد از همین رو ویزای دانشجویی آلمان از اهمیت بالایی برخوردار است شما با دریافت این ویزا بعد از گذراندن دوران تحصیلات میتوانید مشغول به کار شوید. ما در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را درباره ویزای دانشجویی آلمان به شما ارائه دهیم پس در ادامه با ما همراه باشید .

 

ویزای دانشجویی آلمان

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای تضمینی آلمان بر روی لینک سبز رنگ کلیک نمایید .

 

ویزای دانشجویی آلمان

ویزای دانشجویی آلمان را شما میتوانید از طریق مراجعه به کارشناسان مجرب ما در مجموعه فراتر از زمین به راحتی دریافت کنید ، کارشناسان مهاجرت ما آمادگی این را دارند که به راحتی این امر را برای شما انجام دهند . آلمان به عنوان یک کشور  ارزش زیادی برای افراد دارد . به غیر از توسعه‌های صورت‌گرفته با سرعت بسیار سریع همچنین شما را با دامنه وسیعی از دوره‌ها برای انتخاب از (بیش از دوازده هزار نفر) برای شما بسیار مفید است. به عنوان مکان مطالعه و محیط به دانشجویان تجربه‌ای بی‌نظیر می‌دهد. دانشجویان خارجی نیز می‌توانند اگر مایل باشند کلاس‌های زبان آلمانی را به صورت رایگان آموزش ببینند .

 

محبوبیت ویزای دانشجویی آلمان

میزان درآمد حاصل از دانشگاه‌های برجسته و ممتاز در آلمان در بسیار زیاد است و افراد در هنگام جستجوی فرصت شغلی مناسب با هیچ مشکلی مواجه نخواهند شد. ملت آلمان بسیار پیشرو و معاصر است به همین دلیل بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند در آلمان درس بخوانند و به دنبال ویزای دانشجویی آلمان هستند. گستره وسیعی از فعالیت‌های اوقات فراغت و ورزش‌های تفریحی در فضای باز که فرد می‌تواند در هنگام مطالعه در آلمان انتخاب کند .

برخی از بزرگ‌ترین دانشگاه ها عبارتند از:  دانشگاه کاتولیک ، دانشگاه فرانکفورت, دانشگاه دوک فرانکفورت ، دانشگاه گوتینگن ، دانشگاه استراسبورگ ، دانشگاه استراسبورگ و بسیاری دیگر …  . ما قبلاً در مورد بورسیه‌های عالی در آلمان صحبت کرده‌ایم که به دانشجویان کمک می‌کند تا گزینه های بیشتری نسبت به یکدیگر داشته باشند. برخی از بورسیه‌های تحصیلی برجسته در آلمان عبارتند از: جایزه کنراد ، کمک‌ هزینه تحصیلی هاینریش بل ، کمک‌هزینه تحصیلی بنیاد فردریش نو و غیره … .

 

تحصیلات در آلمان

ویزای دانشجویی آلمان به شما اجازه ورود به کشور آلمان را میدهد که در آن زمان شما به کیفیت آموزش عالی  ، زیرساخت تحقیق ، روش تدریس ، مطالعات کم‌ هزینه و چشم‌انداز شغلی پی خواهید برد . به همین دلیل بسیاری از غفراد به این باورند که آلمان بهترین مکان برای پی‌گیری تحصیلات عالیه خود است . از سوی دیگر، هر فرد خارجی قادر به دنبال کردن چنین رویایی نیست. این به این دلیل است که چندین ملیت اجازه ورود و اقامت در خاک آلمان بدون برخورداری از ویزا مناسب آلمان را ندارند.در مورد ما، ویزا مورد نیاز، مجوز رسمی لازم برای اجازه دادن به یک تبعه غیر آلمانی برای ورود و ماندن در قلمرو آلمان به منظور مطالعه، در یک دوره مورد نظر خاص است.

 

ویزای دانشجویی آلمان

 

اخذ ویزای دانشجویی آلمان

قبل از درخواست ویزای دانشجویی آلمان، باید در یک دوره بنیاد در آلمان و یا کنسولگری آلمان درخواست دهید تا وارد یک پروژه تحقیقاتی در آلمان شوید. در صورتی که شما از یکی از کشورهایی که عضو منطقه شینگن و یا عضو قرارداد بدون مرز نمیباشید و قصد دارید به کشور آلمان سفر کنید ، باید برای ویزای دانشجویی آلمان مناسب در سفارت و یا کنسولگری آلمان در کشور خودتان درخواست دهید . در صورتی که شما باید بیش از ۹۰ روز و یا سه ماه در قلمرو آلمان بمانید، درخواست اقامت برای اقامت به اندازه کافی پس از ورود به آلمان را درخواست خواهید کرد.در مورد زمان مناسب، هیچ دوره ثابتی وجود ندارد که شما باید درخواست ویزا کنید، اما به شدت توصیه می‌شود که این کار را زودتر از سفر برنامه‌ ریزی‌شده خود به آلمان انجام دهید.

 

دریافت ویزای دانشجویی آلمان

همانطور که قبلاً گفتیم، جایی که شما باید درخواست ویزای دانشجویی آلمان را کنید سفارت آلمان یا کنسولگری آلمان در کشور شماست.اول، باید یک قرار ملاقات برای یک مصاحبه ویزا برنامه‌ریزی کنید. در روز مصاحبه باید مدارک درخواست ویزا خود را ارائه کنید.علاوه بر این، شما باید به سوالات مصاحبه پاسخ دهید که افسر کنسولی برای بررسی دقیق شما به عنوان یک نامزد ویزای بالقوه آماده می‌شود.

قرار گرفتن یک توصیه ویزا به زودی کافی است!قبل از انجام هر کار دیگری، به منظور درخواست ویزای آلمان، شما باید یک قرار ویزا در سفارت آلمان یا کنسولگری در کشور خود ایجاد کنید.تاریخ‌ های موجود را بررسی کنید و قرار ملاقاتی در سیستم آنلاین در وب سایت سفارت آلمان یا کنسولگری در کشور خود پیدا کنید، به محض این که بتوانید زمان سفر خود را برنامه‌ریزی کنید میتوانید این کار را انجام دهید .

 

الزامات درخواست ویزای دانشجویی آلمانی چیست ؟

برای افزایش میزان شانس خود برای دریافت ویزای دانشجویی آلمان باید از یک حساب مسدود کننده به عنوان مدرک منابع مالی استفاده کنید.حساب مسدود شده نوع خاصی از حساب بانکی برای دانشجویان بین‌المللی در آلمان است که ثابت می‌کند برای یک سال در آلمان بودجه کافی جهت زندگی را دارید. طبق برآوردها تخمین زده می‌شود که یک دانشجوی خارجی در آلمان حداقل یک هزار یورو در ماه خرج می‌کند. بنابراین قبل از درخواست ویزای دانشجویی آلمانی باید در حساب بانکی خود پول به اندازه کافی باید داشته باشید.

شما ممکن است یک ویزای دانشجویی آلمانی دریافت کنید اگر یک خارجی نامه پذیرش کامل را برای تحصیل در یک دانشگاه آلمانی دریافت کرده باشد که به همان اندازه موسسه ، دانشگاه علوم کاربردی ، دانشکده هنر و موسیقی و یا یک موسسه آموزش عالی شناخته شده‌ است. مطالعاتی که شما می‌توانید با یک ویزای دانشجویی آلمان انجام دهید مطالعات دانشگاهی تمام‌ وقت یا اقدامات مقدماتی قبل از انجام چنین مطالعاتی است.

 

ویزای دانشجویی آلمان

 

چه کاری می‌توانید و نمی‌توانید با داشتن یک ویزای دانشجویی معتبر آلمانی انجام دهید ؟

به عنوان دارنده یک ویزای دانشجویی آلمانی می‌توانید درخواست تمدید مجوز اقامت در آلمان را داشته باشید . این امکان وجود دارد اگر هنوز مطالعات برنامه‌ریزی‌ شده خود را در طول مدت ویزا تکمیل نکرده اید و باید آن‌ها را در زمان معقول به اتمام برسانید.یک شغل نیمه‌وقت بگیرید. ممکن است برای چند روز در سال کار کنید حتی اگر در یک موسسه دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنید پاره‌ وقت کار کنید.

کار شما نباید مانع پیشرفت تحصیلی شما شود.درخواست اقامت برای درخواست اقامت بعد از فارغ‌التحصیلی. شما شایسته درخواست اقامت از این نوع هستید تنها اگر تحصیلات انجام‌ شده در آلمان را با موفقیت انجام داده‌اید. با چنین مجوز اقامت تا سه ماه پس از فارغ‌التحصیلی شما قادر خواهید بود که به دنبال شغل یا به کار گیری خود باشید. ممکن است در حین جستجو به دنبال شغل دائمی باشید که مستقیماً با صلاحیت دانشگاه دریافتی شما مطابقت دارد.

 

آیا کارت بیمه سلامت اجباری است ؟

اگر شما شهروند کشوری هستید که کارت بیمه سلامت اروپا را صادر می‌کنید لازم نیست که یک بیمه درمانی قانونی آلمانی بگیرید. این امر شامل مردم اتحادیه اروپا و شهروندان بوسنی‌ هرزگوین ، ایسلند ، اسراییل ،  لیختن اشتاین ،  مراکش ،  مقدونیه شمالی ،  مونته نگرو ،  نروژ ، سوییس ،  صربستان ، تونس و ترکیه است. هر گونه درمان دارویی در آلمان را پوشش می‌دهد.

شرکت‌ های بیمه درمانی زیادی وجود دارند که دانشجویان را هدف قرار می‌دهند و نیازهایشان را برآورده می‌کنند. شرکت‌های بیمه آلمان مانند دکتر والتر برای سال‌ها در این صنعت بوده‌اند و توسط دانشجویان خارجی ترجیح داده شده‌اند. نه تنها آن‌ ها قابل استطاعت هستند بلکه بسته‌ های دانشجویی سفارشی آن‌ ها مانند تعرفه‌های مورد علاقه دانشجویان بین‌المللی در آلمان می‌باشند.

 

انواع ویزای دانشجویی آلمان

دانشجویان بین‌المللی اغلب به ویزا برای ورود به آلمان نیاز دارند. گاهی اوقات آن‌ها به مجوز سکونت نیز نیاز دارند. اینکه شما به این مدارک نیاز دارید بستگی به این دارد که شما از کدام کشور هستید و چقدر می‌خواهید بمانید.ورود به آلمان بدون صدور ویزا از اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوییس تنها به یک کارت اعتباری یا سند قابل‌مقایسه برای ورود به کشور نیاز دارند. به محض اینکه محل اقامت خود را پیدا کردید، باید با دفتر ثبت ساکنین، در شهر دانشگاه خود قرار ملاقاتی داشته باشید، که در آنجا می‌توانید با سندی که در آن حق دارید مدت اقامت خود را بدانید .

 

ویزای دانشجویی آلمان

 

مزیت ویزای دانشجویی آلمان

اگر به ویزا نیاز دارید, باید برای آن در کشور خود در زمان مناسب درخواست دهید.

درخواست باید به هیات‌های دیپلماتیک آلمان در خارج از کشور

(سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌های عمومی) داده شود. بسته به مدت‌ زمان و دلیل سفر شما ممکن است

با ویزای شینگن و یا فقط یک ویزای ملی صادر شود.

ویزای شینگن برای بازدید کوتاهی از سه ماه برای تعطیلات,

دوره‌های زبان و سفر های تجاری معتبر است و نمی‌توان آن را تمدید کرد.

 

ویزای تحصیلی برای تحقیق بیشتر در نظر گرفته می‌شود.

درخواست ویزا برای درخواست ویزا، تماس با سفارت آلمان یا کنسولگری در کشور تان. شما

می‌توانید آدرس  دیپلماتیک آلمان را در وب سایت دفتر خارجه فدرال پیدا کنید، که حاوی اطلاعاتی است که دقیقاً در مورد آن اسناد لازم است. فرم‌ های

درخواست و هر گونه اسناد لازم را می‌توان به طور مستقیم از وب سایت‌های دیپلماتیک به طور مستقیم دانلود کرد.

 

ویزای دانشجویی سی ان ان چیست؟

.ویزای دانشجویی آلمان برای تمام دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در آلمان هستند،

به استثنای اتحادیه اروپا (EU)، منطقه اقتصادی اروپا

(EEA)، و اتباع سوئیسی که می‌توانند این کار را بدون ویزا انجام دهند، لازم است.

ویزا به شما این حق را می‌دهد که برای مدت دوره خود در آلمان بمانید.

ویزای دانشجویی سی ان ان به طور خاص پر هزینه نیست،

اما قبل از این که به شما اعطا شود به شما نیاز دارد که از برخی موانع اداری صرف‌نظر کنید.

هم چنین آن می‌تواند به بازدید از کنسولگری آلمان شما نیز نیاز داشته باشد.

 

ویزای دانشجویی آلمان

 

بهترین ویزای دانشجویی آلمان

ویزای دانشجویی آلمان اگر شما قبلاً نامه پذیرش شما را از دانشگاه آلمان دریافت کرده‌اید

که در آن درخواست داده‌اید، می‌توانید درخواست ویزای

دانشجویی آلمان را بکنید. شما نمی‌توانید ویزای دانشجویی آلمان را به مدت زمانی

که در هر دانشگاهی در آلمان پذیرفته نمی‌شود به دست آورید.این

نوع ویزای آلمان به طور معمول برای دوره‌های طولانی‌تر از ۳ ماه صادر می‌شود.

اگر شما باید بیشتر بمانید، پس باید به دفتر ثبت مهاجرت در شهر آلمانی

که در آن دانشگاهی که می‌خواهید در آن تحصیل کنید مراجعه کنید و

اجازه اقامت دانشجویی آلمان را بدهید، درخواست دهید. این نوع ویزا درخواست بسیار زیادی دارد .

 

ویزای دانشجویی آلمان و اقامت و تابعیت پس از تحصیلیکی از دلایل اصلی تحصیل در آلمان ، فرصت اقامت در آلمان پس از تحصیل است. اما باید توجه داشته باشید که تحصیل در آلمان منجر به اخذ اجازه اقامت در آلمان نمی شود. همراه با شغل ، وی تقاضای اقامت دائم کرد و پس از 3 سال اقامت دائم ، درخواست گذرنامه آلمان کرد. شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ تابعیت آلمان به شرح زیر است.

شما زمان لازم را در آلمان گذرانده اید.
بدون سابقه کیفری.
مسلط به زبان آلمانی حداقل سطح B1.
نشان دهید که می تواند مقاومت کند.
به قانون اساسی آلمان پایبند باشید.


پاسخ به سوالات متداول در مورد ویزای دانشجویی آلمان

 


چگونه می توان ویزای دانشجویی آلمان را دریافت کرد؟

برای دریافت ویزای دانشجویی آلمان ابتدا باید در یکی از دانشگاه های آلمان پذیرفته شوید و سپس با مدارک دیگر به سفارت آلمان بروید.

آیا امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان وجود دارد؟

اگر در دانشگاه دولتی آن کشور پذیرفته شوید ، ملزم به پرداخت شهریه نخواهید بود.

آیا می توان ویزای دانشجویی آلمان را بدون مدرک زبان دریافت کرد؟

عدم ارائه مدرک زبان احتمال اخذ ویزا را کاهش می دهد ، بنابراین توصیه می شود که یک مدرک زبان ارائه دهید. اما در برخی موارد می توان بدون مدرک زبان اقدام کرد.

آیا ویزای دانشجویی می تواند به ویزای کار تبدیل شود؟

پس از تحصیل در آلمان 18 ماه کار در این کشور خواهید داشت و اقامت خود را به نوعی کار تبدیل خواهید کرد.
 
 
گرفتن وقت سفارت آلمان برای ویزای دانشجویی , مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان ,
ریجکت شدن ویزای دانشجویی آلمان , اثبات تمکن مالی برای ویزای دانشجویی آلمان , 
 
 
 
منبع :
 
 
 
چگونه ویزای تحصیلی آلمان را بگیریم ؟

در سایت کامل مراحل توضیح داده شده میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

ویزای تحصیلی آلمان چقدر طول میکشد ؟

برای دریافت اطلاع در مورد این موضوع با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید

هزینه ویزای تحصیلی آلمان چقدر میباشد؟

به دلیل نواسانات فعلی بازار ارز باید حتما با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا اطلاعات دقیق در اختیارتون قرار بگیرد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *